زمخت

زمخت

زمخت

زمخت

۵ مطلب در آذر ۱۳۹۷ ثبت شده است

قرص اسپیرونولاکتون چیست

جمعه, ۳۰ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۱۷ ق.ظ

قرص اسپیرونولاکتون

قرص اسپیرونولاکتون ,قرص اسپیرونولاکتون برای ریزش مو,قرص اسپیرونولاکتون برای جوش,قرص اسپیرونولاکتون برای چیست,قرص اسپیرونولاکتون و لاغری,قرص اسپیرونولاکتون 100,قرص اسپیرونولاکتون 25,قرص اسپیرونولاکتون برای موهای زائد

قرص اسپیرونولاکتون

توضیحاتی در مورد قرص اسپیرونولاکتون

از موارد مصرف این قرص این است که اسپیرونولاکتون جهت درمان ادم(در اصطلاح علمی ورم اندام ها)در اثر بیماری های کبدی،مشکلات کلیوی یا نارسایی قلبی تجویز می شود. ورم یا ادم وقتی اتفاق می افتد که مایع از میان سلول های عروق خونی خارج می شود و به فضای بین سلول ها وارد می شود.این مساله باعث متورم شدن بافت سلولی در ریه ها ،پا یا مچ می شود. این عارضه در ریه تنفس را با مشکل مواجه می کند یا پاها را متورم و سنگین می کند. اسپیرونولاکتون با افزایش حجم ادرار ،دفع آب را افزایش می دهد و در نتیجه ورم کاهش می یابد. این دارو همچنین در موارد دیگری مانند افزایش آلدوسترون در بدن و برخی مشکلات دیگر مانند پرمویی(هیرسوتیسم) و برخی از اختلالات هورمونی زنان کاربرد دارد. اسپیرونولاکتون یک داروی ادرار آور حافظ پتاسیم می باشد و برخلاف سایر داروهای ادرار آور این دارو سبب کاهش پتاسیم بدن بیمار نمی شود. این دارو به تنهایی یا همراه با داروهای ادرار آور در یک محصول موجود می باشد.بطور مثال لاسیکتون یک داروی ترکیبی از فروزماید و اسپیرونولاکتون می باشد.این محصولات ترکیبی ،تعداد قرص مصرفی در روز را کاهش می دهند و دارودرمانی را تسهیل می نمایند.اگر قصد مصرف قرص اسپیرونولاکتون را دارید بهتر است با اطلاعات دارویی آن آشنایی کافی داشته باشید. هر دارویی اگر درست مصرف نشود ممکن است عوارض ناخواسته‌ای را به فرد تحمیل کند.

علت مصرف قرص اسپیرونولاکتون

قرص اسپیرونولاکتون به لاتین Spironolactone جهت درمان لنف ادم یا همان ورم اندام‌ها در اثر بیماری‌های کبدی، مشکلات کلیوی یا نارسایی قلبی توسط متخصص تجویز می‌شود

آشنایی با قرص اسپیرونولاکتون

اسپیرونولاکتون (به انگلیسی: Spironolactone) نام تجارتی: آلداکتون٬ کانرنول٬ لوویون طبقه بندی فارماکولوژیک: دیورتیک نگهدارنده پتاسیم، آنتاگونیست آلدوسترون. طبقه بندی درمانی: درمان خیز، ضد هایپرتانسیون

مصرف قرص اسپیرونولاکتون

نقش ان این است که اسپیرونولاکتون به عنوان داروی کمکی در کنترل حالات خیزدار (مانندنارسایی احتقانی قلب، سیروز کبدی، سندرم نفروتیک که اغلب با زیادی ثانویه آلدوسترون همراه است) و خیز بدون علت مشخص و به عنوان داروی کمکی در درمان فشار خون بالا همراه با افزایش آلدوسترون یا بدون آن، به ویژه درمواردی که نیاز به یک مدر نگهدارنده پتاسیم باشد، مصرف می شود. اسپیرونولاکتون برای تشخیص و درمان افزایش اولیه آلدوسترون و پیشگیری یادرمان کمی پتاسیم خون (در بیمارانی که سایر اقدامات کافی نباشد) مصرف می شود. این دارو در درمان پرمویی بدن در زنان نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

مصرف قرص اسپیرونولاکتون در بارداری

_در صورت بارداری یا قصد باردار شدن و یا شیردهی،مشکلات کلیوی و غدد آدرنال (فوق کلیوی) ،پزشک خودرا مطلع نمایید. _سابقه ی هرگونه حساسیت دارویی را به پزشک خود اعلام کنید. -از آنجا که این دارو می تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه ی داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید.

مقدار مصرف قرص اسپیرونولاکتون

_مقدار مصرف روزانه ی این دارو از 25 تا 200 میلی گرم بسته به شرایط و نیاز بیمار در روز می تواند متفاوت باشد لذا دارو را دقیقا مطابق با تجویز پزشک خود مصرف کنید و از کم یا زیاد کردن آن خودداری نمایید. _بهترین زمان مصرف دارو همراه یا پس از غذا می باشد . در صورتی که یک بار در روز تجویز شده باشد بهتر است صبح ها پس از صبحانه مصرف شود.در صورتی که بیشتر از یک نوبت در روز تجویز شده باشد،بهتر است دوز دوم پیش از غروب (6 بعد از ظهر) مصرف شود تا افزایش ادرار موجب برهم زدن خواب بیمار نشود. _در صورت فراموشی یک نوبت مصرف دارو به محض یادآوری ،آن را مصرف نمایید اما در صورتی که از ساعت 6 عصر گذشته باشد ،دارو را مصرف نکنید و نوبت بعدی را طبق برنامه قبلی مصرف نمایید.

موارد و طریقه مصرف قرص اسپیرونولاکتون

۱-درمان خیز ناشی از سیروز کبدی، سندرم نفروتیک و نارسایی قلبی،و ریزش مو دربالغین : روزانه ۲۵ تا ۲۰۰ میلی گرم منقسم در ۳ دوز [۲ تا ۴ دوز] تا حداقل ۵ روز و ادامه با ۷۵ تا ۴۰۰ میلی گرم در روز در ۲ تا ۴ دوز منقسم. در کودکان شروع با ۱ تا ۳ میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن در روز به صورت دوز واحد یا منقسم در ۲ تا ۴ دوز و تنظیم دوز بعد از ۵ روز : دوز را می‌توان تا ۳ برابر مقدار شروع آن افزایش داد. (همگی موارد فوق به صورت PO یا خوراکی) ۲- درمان هایپرتانسیون، دربالغین : شروع با ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در روز به صورت PO به صورت دوز واحد یا منقسم در ۲ تا ۴ دوز برای حداقل دو هفته و سپس تنظیم دوز هر دو هفته یک بار تا ۲۰۰ میلی گرم در روز به صورت دوز نگهدارنده MD برحسب نیاز بیمار. در کودکان شبیه درمان خیز و آسیت (در بالا ذکر گردید) ۳- درمان هیپوکالمی ناشی از دیورتیکها، در بالغین : ۲۵ تا ۱۰۰ میلی گرم روزانه به صورت PO ۴- تشخیص هیپرآلدوسترونیسم اولیه ، ۴۰۰ میلی گرم در روز در ۲ تا ۴ دوز منقسم در ۳ تا ۴ هفته (آزمون طولانی مدت) یا ۴ روز (آزمون کوتاه مدت) ۵- درمان هیپرآلدوسترونیسم اولیه در بالغین ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم در روز در ۲ تا ۴ دوز منقسم قبل از جراحی

نکاتی در مورد مصرف قرص اسپیرونولاکتون

مصرف این دارو را باید حتی بعد از احساس بهبودی ادامه دهید. قرص اسپیرونولاکتون را بهتر است همراه با غذا و یا بعد از وعده غذایی خود مصرف کنید. از آنجا که این دارو می‌تواند در عملکرد داروهای دیگر در بدن اختلال ایجاد کند لازم است پیش از شروع مصرف لیستی از کلیه داروهای مصرفی خود در اختیار پزشک یا داروساز خود قرار دهید. در صورت بارداری در صورت وجود مشکلات کلیوی و غدد آدرنال (فوق کلیوی)، پزشک خود را مطلع نمایید. سابقه هرگونه حساسیت دارویی را به پزشک خود اعلام کنید. در صورت فراموشی یک نوبت مصرف دارو به محض یادآوری، آن را مصرف نمایید اما در صورتی که از ساعت 6 عصر گذشته باشد، دارو را مصرف نکنید و نوبت بعدی را طبق برنامه قبلی مصرف نمایید. به علت اینکه اسپیرونولاکتون حافظ پتاسیم در بدن می‌باشد درصورت مصرف طولانی با دوز بالا، مصرف غذاهای غنی از پتاسیم را مانند نمک‌های حاوی پتاسیم یا کم سدیم، هندوانه، سیب زمینی، موز، سویا، کدو حلوایی، آلو و… را محدود کنید تا سطح پتاسیم خون افزایش نیابد. مصرف این دارو در خانمها ممکن است موجب تغییرات در دوره ماهانه و تغییرات هورمونی مربوط به آن از جمله نامنظم شدن قاعدگی، ریزش موهای زاید، دل پیچه، تغییر خلق و خو، قرمزی پوست و… شود. در صورتی که این مشکلات برای شما بوجود آمد، به پزشک خود اطلاع دهید. مصرف داروی اسپیرنولاکتون بر روی جنین، خصوصا جنین پسر عوارض بدی می‌تواند داشته باشد. لذا حتما باید حداقل 3 ماه پیش از بارداری قطع شود. بنابراین خانم‌ها در سنین باروری که تحت درمان با این دارو می‌باشند باید یک روش موثر پیشگیری از بارداری طبق نظر پزشک خود در پیش بگیرند. تا مشخص شدن پاسخ به دارو، از انجام فعالیت‌های مخاطره‌آمیز، مانند رانندگی، خودداری کنید. بیماران سالخورده به اثر مدر دارو مستعدتر بوده و برای جلوگیری از ترشح بیش از حد ادرار ممکن است به مقادیر کمتر دارو احتیاج داشته باشند. شیردهی در دوران مصرف این دارو توصیه نمی‌شود. این دارو می‌تواند نتایج غیر معمولی را با آزمایش‌های پزشکی خاص ایجاد کند. به هر دکتری که مراجعه می‌کنید بگویید از قرص اسپیرونولاکتون استفاده می‌کنید. از جایگزین‌های نمکی یا محصولات لبنی کم سدیم حاوی پتاسیم استفاده نکنید. این محصولات می‌توانند باعث افزایش سطح پتاسیم شما در هنگام مصرف اسپرینولاکتون شوند. نمک زیاد بدن باعث حفظ آب در بدن می‌شود، که ممکن است اثر بخشی این دارو را کاهش دهد.

مضرات قرص اسپیرونولاکتون

احساس خستگی،گیجی ، خواب آلودگی و تهوع از عوارض شایع این دارو می باشد که با مصرف وعده های غذایی سبک و محدود کردن غذاهای چرب و پر ادویه می توان آن را کاهش داد. -بدلیل اینکه این دارو ممکن است کمی خواب آورباشد،تا زمانی که اثر خواب آوری آن را احساس می کنید از رانندگی و کارهایی که نیاز به احتیاط بیشتری دارند خودداری نمایید. _مصرف این دارو در خانمها ممکن است موجب تغییرات در دوره ماهانه و تغییرات هورمونی مربوط به آن از جمله نا منظم شدن قاعدگی ،ریزش موهای زاید،دل پیچه ،تغییر خلق وخو ،قرمزی پوست و… شود.در صورتی که این مشکلات برای شما بوجود آمد،به پزشک خود اطلاع دهید. _مصرف داروی اسپیرنولاکتون بر روی جنین ،خصوصا جنین پسر عوارض بدی می تواند داشته باشد.لذا حتما باید حداقل 3 ماه پیش از بارداری قطع شود.به این دلیل خانم ها در سنین باروری که تحت درمان با این دارو می باشند باید یک روش موثر پیشگیری از بارداری طبق نظر پزشک خود در پیش بگیرند.

موارد منع مصرف قرص اسپیرونولاکتون

حساسیت مفرط به دارو، آنوری، نارسایی کلیه (حاد و مزمن) و به طور کلی در اختلالات شدید کلیوی، نفروپاتی دیابتی، مصرف همزمان با سایر دیورتیکهای نگهدارنده پتاسیم یا با ترکیبات پتاسیم، پتاسیم سرم بالاتر از ۵٫۵ میلی اکی والان در لیتر (هیپرکالمی)

چگونگی مصرف قرص اسپیرونولاکتون

داروی اسپیرونولاکتون را دقیقاً همان طور که توسط دکتر شما تجویز می‌شود، مصرف کنید . راهنمایی‌های بر روی برچسب نسخه خود را خوانده و براساس آن عمل کنید. این دارو را در دوز های بیشتر و یا کمتر از مقادیر توصیه شده، مصرف نکنید. در حین استفاده از این دارو، شما ممکن است نیاز به انجام آزمایش‌های مکرری داشته باشید. این دارو می‌تواند باعث نتایج غیر معمول در آزمایش‌های پزشکی خاصی شود. در این مورد به پزشک معالج خود درباره استفاده از این دارو بگویید. اگر شما نیاز به عمل جراحی دارید، ممکن است که نیاز به توقف مصرف این دارو برای زمان کوتاهی داشته باشید. هر پزشک یا جراحی که قرار است شما را عمل کند باید از مصرف تاموکسیفن توسط شما مطلع باشد. اگر شما تحت درمان برای فشار خون بالا هستید، استفاده از این دارو را حتی اگر شما احساس بهبودی کردید، ادامه دهید. فشار خون بالا اغلب بدون علامت است. شما ممکن است نیاز به استفاده از داروهای ضد فشار خون برای بقیه عمر خود، داشته باشید.

شرایط نگهداری قرص اسپیرونولاکتون

این دارو را در دمای اتاق به دور از گرما ، نور خورشید و یا رطوبت نگهداری کنید.

تداخلات دارویی با قرص اسپیرونولاکتون

مصرف این دارو با داروهای دیگر که ممکن است شما را دستخوش سرگیجه کند یا فشار خون شما را کاهش می‌دهد، می‌تواند این اثرات را بدتر کند. قبل از مصرف اسپیرونولاکتون با یک داروی مخدر درد، یک داروی شل کننده‌ی عضلانی، یا داروهای مورد استفاده برای درمان اضطراب یا تشنج، با دکتر خود مشورت کنید. دیگر داروها که ممکن است مصرف بیش از حد آنها با مصرف اسپیرونولاکتون تداخل داشته باشند، داروهای بدون نسخه، ویتامین‌ها و داروهای گیاهی هستند. به دکتر یا هر مراقب سلامت شما، در مورد تمام داروهای مصرفی فعلی خود و یا داروهایی که شروع و یا متوقف کرده‌اید ، اطلاع دهید.

قرص اسپیرونولاکتون

اسپیرونولاکتون نتایج سنجش غلظت 17- هیدروکسی کورتیکواستروئید ادرار و پلاسما به روش فلوئورومتری را تغییر می‌دهد و ممکن است موجب افزایش کاذب دیگوکسین سرم در آزمون رادیوایمونواسی شود.سال گذشته صورتم جوش های زیادی زد ,به دکتر زنان مراجعه کردم و گفتم که پریودهای نامنظمی همراه بادرد شدید و حالت تهوع دارم. دور سینه و ناف وچانه ام موهای زائد وجود دارد. دکتر با گرفتن آزمایش و سونوگرافی و فهمیدن اینکه مشکلی ندارم و تنها هورمون مردانه دارم قرص ضدبارداری و اسپیرونولاکتون را برایم تجویز کرد. به مدت نه ماه مصرف کردم. جوش هایم خیلی خوب شد,اما ادامه ندادم,دوباره جوش زدم. چکار باید بکنم ,به محض اینکه ازدواج کردم این قرص هارا قطع کردم چون ترسیدم ضرری برای باردار شدن در آینده داشته باشد. لطفا کمکم کنید,ایا این قرص ها ضرر دارد؟ پاسخ: با این شرح حال طیف سندرم های مقاومت به انسولین ( مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک) مطرح است. این بیماری با 3 معیار تشخیص داده می شود: 1) عدم تخمگذاری مزمن (خونریزی های نامنظم و یا قطع خونریزیی) 2) شواهد بالینی ازدیاد هورمون آندروژن (پرمویی، آکنه، ریزش مو هورمونی) 3) رد سایر اختلالات مانند افزایش پرولاکتین، اختلالات تیرویئد و CAH(هایپرپلازی مادرزادی آدرنال). اغلب قاعدگی های نامنظم کمی پس از منارک (شروع قاعدگی) شروع شده و همراه با افزایش وزن پیشرونده اند. در سونوگرافی نیز فولیکولهای کوچک متعدد مشاهده می شود. در این افراد اختلالات تحمل گلوکز بیشتر است (احتمال ابتلا به دیابت). در صورت شدید بودن پرمویی و یا شروع بیماری از زمان منارک احتمال CAH(هایپرپلازی مادرزادی آدرنال) می باشد که ناشی از کمبود یک آنزیم است. باید جهت اثبات از تست تحریکی ACTH استفاده کرد. درمان: درمان براساس تمایل بیمار برای بارداری تعیین می شود. اگر تمایل به بارداری باشد و بیمار باردار نشود باید تحت القای تخمک گذاری قرار گیرد و در افرادی که تمایلی به بارداری ندارند هدف از درمان برقراری سیکل های منظم و جلوگیری از ایجاد سرطانهای ناشی از اختلالات هورمون است. و همچنین جلوگیری از دیابت، کاهش پیشرفت پرمویی و کاهش خطر بیماری های قلبی و عروقی. تخمدانهای پلی کیستیک یک بیماری مزمن است که قسمت های مختلفی از بدن شامل تخمدان ، پوست و مو و غدد داخلی درگیر هستند و درمان قطعی نداردولی کاهش وزن و ورزش منظم روزانه (پیاده روی سریع روزی 40 دقیقه) توصیه می شود. درکاهش علائم موثر است. دارو باید طبق نظر پزشک متخصص تجویز و مصرف شود. این بیماری در صورت عدم درمان سبب کاهش قدرت باروری می شود. در کل توصیه می شود وزن مناسب داشته باشید و ازدواج و بارداری تا حد امکان به تعویق نیافتد!(تبیان)

بیشتر بخوانید : قرص آسنترا ♥ قرص آهن ♥ قرص امگا 3 ♥ قرص ادیوس قرص آتورواستاتین

  • هوتن حسنی

قرص آسیکلوویر

چهارشنبه, ۲۸ آذر ۱۳۹۷، ۰۲:۲۱ ب.ظ

قرص آسیکلوویر

قرص آسیکلوویر ,قرص آسیکلوویر برای کودکان,قرص آسیکلوویر برای تبخال,قرص آسیکلوویر برای آبله مرغان,قرص آسیکلوویر در بارداری,قرص آسیکلوویر برای چیست,قرص آسیکلوویر در شیردهی,قرص آسیکلوویر 200 برای چیست,قرص آسیکلوویر 800,قرص آسیکلوویر برای چیه

قرص آسیکلوویر

توضیحاتی در مورد قرص آسیکلوویر

بهتر است بدانید که آسیکلوویر در درمان پیشگیری تبخال ناشی از ویروس هرپس، مننژیت ناشی از ویروس هرپس ، پیشگیری ودرمان زونا و درمان عفونت ناشی از واریسلا ( آبله مرغان ) مصرف می شود.جذب خوراکی آسیکلوویر حدود%15-30 است وبه مقدار وسیع در مایعات و بافت های بدن منتشر می شود. بیشترین غلظت ان در CNSحدود % 50 غلظت پلاسمایی ان است .متابولیسم ان کبدی است به طور عمده از طریق کلیه دفع می شود. جذب پوستی دارو نا چیز است .در صورت وجود هیدراتاسیون ،اختلال کار کلیه یا اختلالات نورولوژیک باید با احتیاط فراوان مصرف شود.

قرص آسیکلوویر چیست

اسیکلوویر با نام لاتین  Acyclovir یک داروی ضد ویروس است که به شکل قرص، پماد و آمپول در دسترس می‌باشد و مورد استفاده قرار می گیرد

تاثیر قرص آسیکلوویر در بدن

شیوه کار اسیکلوویر در بدن اختلال در همانند سازی دی‌ان‌ای ویروس است. این دارو پس از ورود به سلول به توسط تیمیدین کیناز ویروس فعال می‌شود (اسیکلوویر تری فسفات) و موجب مهار عملکرد DNA پلی مراز ویروس می‌شود.

مصرف قرص آسیکلوویر

اسیکلوویر دارویی ضد ویروس هرپس سیمپلکس و واریسلازوستر است. به عبارت دیگر از این دارو برای درمان تبخال و زونا استفاده می‌کنند. نام دیگر آن «زوویراکس» است. آسیکلویر یک داروی ضد ویروس مطرح است که برای درمان بیماریهای ویروسی به خصوص هرپس ویریده (عامل ایجاد تبخال) به کار می‌رود. البته در سایر بیماریهای ویروسی حتی ایدز هم ممکن است مفید باشد. مصرف این دارو در بیمارانی که اختلالات عملکرد کلیوی دارند و یا همزمان از داروهایی که دارای عوارض کلیوی هستند استفاده می کنند باید با احتیاط همراه باشد. مصرف این دارو در بیمارانی که دارای بیماری با زمینه نورولوژیک بوده و یا از اختلالات کبدی یا اختلالات آب و الکترولیت رنج می برند باید با احتیاط صورت گیرد. درصورت بروز علائمی از قبیل قرمز شدن پوست، خارش، کهیر، سرگیجه، احساس عدم تعادل، بی خوابی، بی قراری، گیجی، منگی، لرزش دستها، توهم و تشنج بیمار باید پزشک را مطلع کند. مصرف این دارو باعث تغییر در نتایج آزمایشات اندازه گیری نیتروژن اوره در خون (BUN) ، کراتینین سرم و آزمون های عملکرد کبدی می گردد. توجه: درصورت بروز خستگی و ضعف غیرعادی، که ممکن است نشانه کاهش ملایم اب بدن و نارسایی اولیه کلیوی باشد، بیمار باید پزشک را مطلع کند.

نکاتی درباره مصرف قرص آسیکلوویر

این دارو برای درمان بیماری فعلی شما تجویز شده است. لذا از مصرف آن در موارد مشابه و یا توصیه به دیگران خودداری فرمایید. مصرف این دارو تنها با نظر پزشک مجاز می باشد. دوره درمان را تکمیل کنید چنانچه سئوال یا نکته مبهمی در مورد مصرف این دارو بنظرتان رسید، با پزشک یا داروساز خویش تماس بگیرید. این دارو مهار کننده تایمیدین کیناز (thymidine kinase) در ویروس هرپس نوع او 2 و واریسلا زوستر (herpes type 1 and 2, varicella-zoster)میباشد. نفوذ این داروبه سلولهای الوده به ویروس بیشنر از سلولهای سالم است و فعالیت ان بر علیه ویروس هرپس نوع او 2 بیشتر و بر علیه ویروس سیتومگالو و اپاشتاین-بار کمتر است. در درمان زونا (herpes zoster) ، هرپرس ژنیتال ، آبله مرغان و در بیماران با نقص سیستم ایمنی. دردرمان سیتومگالوویروس و هرپز سیمپلکس (تبخال). در درمان عفونت های مختلف ناشی از هرپز سیمپلکس ازجمله چشمی، اگزما اریتمامالتیفورم و هرپتیکوم ، پیوند مغزاستخوان و کلیه و انسفالیت مونونوکلئوزعفونی ناشی از هرپز زوستر.۱-تبخال تناسلی از راه مقاربت قابل انتقال است و مصرف آسیکلوویر مانع از انتقال نمی‌شود. از این رو حتی اگر بیمار علائمی نداشته باشد باید از مقاربت خودداری گردد. ۲- مصرف آسیکلوویر در عفونت ساده آبله مرغان در کودکان دارای سیستم ایمنی سالم توصیه نمی‌شود. ۳-درمان با آسیکلوویر باید بلافاصله پس از مشاهده اولین علائم عفونت تبخالی آغاز شود. ۴-شکل تزریقی دارو باید بصورت انفوزیون وریدی مصرف شود. دارو حداقل باید طی یک ساعت انفوزیون شود. ۵-از تزریق عضلانی و زیر جلدی شکل تزریقی باید خودداری شود. ۶-هنگام مصرف دارو، جهت جلوگیری از بروز عوارض کلیوی، باید به مقدار کافی مایعات مصرف شود . . 

نحوه و روش مصرف قرص آسیکلوویر

این دارو را دقیقا مطابق شیوه ای که پزشکتان دستور داده استفاده فرمایید. مقدار مصرف هر دارو را پزشک تعیین می کند ولی مقدار تجویز معمول این دارو به قرار زیر است: بزرگسالان: در درمان عفونت های اولیه هرپس ژنیتال، بیماران با عفونت های راجعه شدید ویروسی و برای پیشگیری به منظور کاهش شیوع و شدت عفونت های راجعه ویروسی بستگی به شدت عفونت 800-200 میلی گرم 5 بار در روزبمدت 7-10 روز تجویز می شود. توجه: دوز مصرفی در بیمارانی که دارای اختلالات عملکرد کلیوی حاد یا مزمن می باشند باید تعدیل گردد. ابله مرغان درکودکان: 12-2 سال: مقدار مصرف در کودکان تا وزن 40 کیلوگرم، 20 میلی گرم برای هر کیلوگرم وزن بدن(حداکثر 800 میلی گرم) در هر دوز هر 6 ساعت بمدت 5 روز می باشد. ابله مرغان درکودکان با ورن بیشتر از 40 کیلوگرم و بزرگسالان: 800 میلی گرم هر 6 ساعت بمدت 5 روز می باشد. توجه: مصرف مطمئن و بی خطر این دارو به صورت خوراکی در کودکان زیر 2 سال هنوز به اثبات نرسیده است. هرگز از مقدار تجویز شده توسط پزشک تجاوز نفرمایید. این دارو را می توان با معده خالی یا همراه غذا با یک لیوان آب مصرف نمود. درصورت فراموش کردن یک نوبت از مصرف دارو به محض یاد آوردن آن را مصرف کنید، اما اگر تقریبا زمان مصرف نوبت بعدی فرا رسیده است، از مصرف آن و یا از دو برابر کردن مقدار مصرف بعدی خودداری نمایید.

مقدار مصرف قرص آسیکلوویر

مقدار مصرف خوراکی بزرگسالان: در درمان تبخال تناسلی مقدار ۲۰۰ میلی‌گرم (در بیمارانی که دچار اختلال ایمنی شدید هستند یا جذب دارو در آنها ناقص است تا ۴۰۰ میلی‌گرم) ۵ بار در روز و به مدت ۱۰–۵ روز مصرف می‌شود. برای درمان متناوب عفونت‌های عود کننده، همین مقدار به مدت ۵ روز مصرف می‌شود. برای درمان فرونشاننده طولانی مدت عفونت عود کننده، مقدار ۴۰۰ میلی‌گرم دوبار در روز یا ۲۰۰ میلی‌گرم ۵–۳ بار در روز و به مدت حداکثر ۲ ماه مصرف می‌شود. در درمان زونا ۸۰۰ میلی‌گرم ۵ بار در روز به مدت ۱۰–۷ روز مصرف می‌شود. در درمان تبخال مخاطی – جلدی در بیماران مبتلا به ضعف سیستم ایمنی مقدار ۴۰۰–۲۰۰ میلی‌گرم ۵ بار در روز و به مدت ۱۰روز مصرف می‌شود. در پیشگیری از این نوع عفونت مقدار ۴۰۰ میلی‌گرم هر ۱۲ ساعت مصرف می‌شود. در درمان آبله مرغان، ۸۰۰ میلی‌گرم ۴ بار در روز و به مدت ۵ روز مصرف می‌شود. در صورت وجود اختلال در کار کلیه مقدار مصرف باید کاهش یابد. کودکان: در درمان و پیشگیری از تبخال برای کودکان زیر ۲ سال نصف مقدار مصرف بزرگسالان و برای کودکان با سن بیشتر از ۲ سال مقدار مصرف مانند بزرگسالان است. در کودکان۱۲–۲ سال در آبله مرغان mg/kg 20 تا حداکثر ۸۰۰ میلی‌گرم در هر بار مصرف ۴ بار در روز به مدت ۵ روز مصرف می‌شود. تزریقی: توجه: این دارو باید به صورت انفوزیون وریدی طی یک ساعت تزریق شود. همچنین مقدار مصرفی تزریقی در بیماران چاق باید بر اساس وزن ایده‌آل بدن محاسبه شود. بزرگسالان: در درمان تبخال تناسلی اولیه شدید، بصورت محلول رقیق شده مقدار mg/kg5 سه بار در روز بمدت ۷–۵ روز انفوزیون وریدی می‌شود. در عفونت تبخال مخاطی – جلدی در بیماران مبتلا به ضعف سیستم ایمنی، مقدار mg/kg 10-5 سه بار در روز و به مدت ۱۰–۷ روز انفوزیون وریدی می‌شود. در درمان آنسفالیت ناشی از ویروس هرپس ،mg/kg 10 سه بار در روز به مدت ۱۰ روز و در درمان زونا در بیماران مبتلا به ضعف سیستم ایمنی، همین مقدار به مدت ۷ روز انفوزیون وریدی می‌گردد. مقدار مصرف در بیماران مبتلا به عیب کار کلیه باید تعدیل گردد. حداکثر مقدار مصرف در بزرگسالان mg/kg30 یا g/m2 5/1 است. کودکان: مقدار مصرف در درمان تبخال تناسلی اولیه شدید در کودکان تا ۱۲ سال، mg/m2250 سه بار در روز به مدت ۵ روز به صورت انفوزین وریدی می‌باشد. در درمان تبخال جلدی – مخاطی در کودکان مبتلا به ضعف سیستم ایمنی، همین مقدار به مدت ۷ روز انفوزین وریدی می‌شود. در درمان آنسفالیت ناشی از ویروس هرپس mg/m2500 هر ۸ ساعت به مدت ۱۰ روز انفوزین می‌شود. در درمان زونا در بیماران مبتلا به ضعف سیستم ایمنی mg/m2500 سه بار در روز و به مدت ۷ روز و در عفونت تبخال منتشر در نوزادان mg/kg10 سه بار در روز و به مدت ۱۴–۱۰ روز انفوزیون وریدی می‌شود. مقدار مصرف در کودکان بالای ۱۲ سال مانند بزرگسالان است.

عوارض قرص آسیکلوویر

اختلالات گوارشی، هپاتیت و زردی، سر درد و سرگیجه، واکنش‌های حساسیت مفرط و آنافیلاکسی، توهم، لرز، تشنج، جنون و اغماء از عوارض گزارش شده این دارو هستند. فلبیت یا التهاب در محل تزریق از عوارض جانبی مهم و نسبتاً شایع آسیکلوویر تزریقی است. امکان بروز عوارض کلیوی بخصوص بعد از تزریق سریع دارو وجود دارد.

مصرف قرص آسیکلوویر در بارداری

انجمن غذا وداروی ایالات متحده(FDA)، مصرف این دارو را در حاملگی جزء گروه B قرار داده است. بدین معنی که مطالعه کافی در مورد اثر این دارو در انسان انجام نشده ولی مصرف این دارو در حیوانات خطری را برای جنین نشان نداده یا مطالعه در انسان خطری را برای جنین نشان نداده. لذا درمان با سیترازین میبایست تحت نظارت پزشک انجام شود.

ممنوعیت مصرف قرص آسیکلوویر

اگر به آسیکلوویر یا والاسیکلوویر (Valtrex) حساسیت دارید، نباید این دارو را مصرف کنید. اگر به پروتئین های شیر آلرژی دارید، نباید قرص های آسیکلوویر (Sitavig) را استفاده کنید. برای اطمینان از اینکه آسیکلوویر برای شما خطری ندارد، اگر به بیماری های زیر مبتلا هستید، به پزشک خود اطلاع دهید: بیماری کلیوی؛ یا سیستم ایمنی ضعیف (ناشی از بیماری یا با استفاده از داروهای خاص). انتظار نمی رود آسیکلوویر به یک جنین آسیب برساند. اما اگر باردار هستید یا در حین درمان باردار شدید، پزشک خود را مطلع سازید. اگرهنگام تولد، نوزاد شما مبتلا به تبخال تناسلی باشد، ممکن است این بیماری را در طول زایمان به کودک خود انتقال داده باشید. اگر تبخال تناسلی دارید، فرایند جلوگیری از انتقال آسیب های تبخال به نوزاد در دوران بارداری را به عنوان امری مهم در نظر داشته باشید. دارو را تحت راهنمای تجویز شده مصرف کنید تا به بهترین شکل ممکن عفونت را کنترل کند. آسیکلوویر به شیر مادر منتقل می شود و ممکن است به یک نوزاد تازه متولد شده آسیب برساند. در صورت شیر دهی به نوزاد، از این دارو استفاده نکنید. قرص آسیکلوویر را به کودکان ندهید چون ممکن است باعث ایجاد شوک در آن ها شود.

تداخلات دارویی قرص آسیکلوویر

مصرف همزمان آن با پروبنسید (Probencid) باعث افزایش غلظت سرمی آسیلکوویر می شود. اسیکلوویر باعث افزایش غلظت سرمی تیوفیلین میگردد. مصرف همزمان اسیکوویر با هایدنتوئین ها و والپروئیک اسید باعث کاهش علظت سرمی این داروها میگردد. آسیکلوویر می تواند به کلیه های شما آسیب برساند. به ویژه اگر همزمان از چنین داروهایی استفاده کنید: پروبنزید ضد ویروس ها داروی شیمی درمانی آنتی بیوتیک تزریقی داروهای اختلالات روده داروهای جلوگیری از پس زدن پیوند اعضا داروهای تزریقی پوکی استخوان بعضی از داروهای مسکن یا آرتریت(از جمله آسپیرین) ممکن است سایر داروها ، از جمله داروهای تجویزی یا بدون نسخه، ویتامین ها و محصولات گیاهی با آسیکلوویر تداخل ایجاد کنند. پزشک خود را درباره تمام داروهایی که در حال حاضر استفاده می کنید و هر دارویی که شروع به استفاده از آن کرده اید یا قصد توقف آن را دارید، مطلع سازید. به یاد داشته باشید، این دارو و تمام داروهای دیگر را از دسترس کودکان دور نگه دارید، هرگز داروهای خود را با دیگران به اشتراک نگذارید و فقط از این دارو برای علائم تجویز شده استفاده کنید.

شرایط نگهداری و مصرف قرص آسیکلوویر

دارو را دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید. دارو را در دمای 25-15 درجه سانتیگراد و در بسته بندی اصلی نگهداری فرمایید. دارو را دور از نور و رطوبت نگهداری نمایید. از مصرف داروهای تاریخ گذشته جدا خودداری فرمایید.قرص را در بسته بندی خود نگه دارید تا آماده مصرف آن شوید. قرص را با انگشتانی خشک در بیاورید. قرص را نجویده و نبلعید. طرف تخت قرص را در مقابل لثه بالایی، پشت لب و بالای دندان نیش خود قرار دهید. قرص را در همان طرف دهان قرار دهید تا درد شما کم شود. دهان خود را ببندید و به آرامی قسمت خارجی لب خود را روی قرص فشار داده و برای 30 ثانیه در آن محل نگه دارید. از لمس کردن یا فشار آوردن به قرص خودداری کنید. اجازه دهید تا قرص، درون دهان شما درطول روز حل شود. شما می توانید غذا بخورید و نوشیدنی های معمولی را در حالی که قرص در جای خود قرار دارد، بنوشید. در طول 6 ساعت اول: اگر قرص بیافتد و یا خوب جذب نشود، شما می توانید آن را با یک قرص جدید جایگزین کنید. اگر به طور تصادفی قرص را بلعیدید، یک لیوان آب بنوشید و قرص دیگری را جایگزین کنید. اگر تغییراتی در وزن خود مشاهده کردید، به پزشک خود اطلاع دهید. دوزهای آسیکلوویر براساس وزن (مخصوصا در کودکان و نوجوانان) است و هر تغییری ممکن است بر میزان دوز تاثیر بگذارد. در حالی که شما آسیکلوویر را مصرف می کنید، برای حفظ سلامتی کلیه هایتان به مقدار کافی آب بنوشید. این دارو را تا اتمام طول مدت زمان تجویز شده استفاده کنید. علائم شما ممکن است قبل از عفونت به طور کامل درمان شوند. آسیکلوویر عفونت های ویروسی مثل آنفولانزا یا سرماخوردگی را درمان نخواهد کرد. آسیب های ناشی از ویروس های تبخال باید تا حد امکان تمیز و خشک نگه داشته شوند. پوشیدن لباس های شل می تواند در جهت جلوگیری از تحریک زخم ها مفید واقع شود. دارو را در دمای اتاق و به دور از گرما و رطوبت، نگهداری کنید.

موارد مصرف قرص آسیکلوویر

الف) تبخال ساده جلدی: مخاطی اولیه یا عود کننده (ناشی از HSV-1 و HSV-2) یا تبخال تناسلی اولیه شدید در بیمارانی که مبتلا به نقص ایمنی هستند. ب) تبخال تناسلی اولیه. پ) درمان متناوب برای تبخال تناسلی عود کننده. ت) درمان فرونشاننده طولانی مدت تبخال تناسلی عود کننده. ث) زونای منتشر.

بیشتر بخوانید : قرص آلفن ایکس ♥ قرص آ اس آ ♥ قرص اکوفان ♥ قرص اکوفن قرص امپرازول

  • هوتن حسنی

گروه خونی b

سه شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۵۷ ب.ظ

گروه خونی b

گروه خونی B+ ,گروه خونی B+ برای ازدواج,گروه خونی B+ رژیم غذایی,گروه خونی B+ و O+,گروه خونی B منفی برای ازدواج,گروه خونی B مثبت برای ازدواج

گروه خونی B+ , گروه خونی B+ برای ازدواج , گروه خونی B+ رژیم غذایی , گروه خونی B+ و O+

توضیحاتی در مورد گروه خونی B

دقت داشته باشید که اگر گروه خونی شما B است با پیروی از رژیم غذایی ویژه گروه خونی B، مشکلات جسمی را پشت سر گذاشته و از بیماری های خطرناک و اضافه وزن رهایی یابید. شاید کنار گذاشتن و یا مصرف بسیاری از موادی که در زیر بیان می شود برای افراد دارای گروه خونی B مشکل باشد اما همیشه به یاد داشته باشید که گروه خونی شما در آن چه مربوط به سلامتی شماست بهترین مرجع است نه فرهنگ و عادات غذایی شما. ممکن است برخی انواع غذاها برای سلو لهای گروه خونی خاصی مضر و برای گروه خونی دیگر مفید باشد، زیرا ممکن است میان خون شما و غذایی که می خورید یک واکنش شیمیایی رخ دهد که این واکنش جزئی از ویژگی های ارثی شماست. این عامل را لکتین می نامند. لکتین مجموعه بزرگ و متنوعی از پروتئین های موجود در غذاهاست که بر روی خون تأثیر می گذارد. هنگامی که غذایی حاوی یکی از لکتین های پروتئینی وارد بدن شود که با آنتی بادی های موجود در گروه خونی شما تناسب نداشته باشد؛ این لکتین ها یکی از اعضا یا سیتم های بدن مانند کلیه، کبد، مغز یا معده را مورد هدف قرار می دهد و باعث چسبندگی سلول های خونی در آن می شود.در این مطلب از سایت جسارت در مورد گروه خونی B صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

طبع گروه خونی B چیست

در طول تاریخ این گروه خونی در زمانی تکامل یافت که انسانها بیشتر سفر می کردند و حاصل مهاجرت انسانها به مناطق شمالی و سردسیر و سخت تر از نظر زندگی بوده است. گروه خونی B با طبع بلغم در طب سنتی مطابقت دارد و معادل عنصر آب می باشد. انعطاف پذیر و سازشکار هستند و حساسیت کمی دارند. هیچ گروه خونی دیگری به اندازه B مظهر میانه روی نیست. اگر گروه خونی شما B است، باید بدانید که به طور کلی طبعی قویتر و سالم تر دارید و بسیار واقع بین و عملگرا هستید.

انواع گروه های خونی

در سال ۱۹۰۱ میلادی کارل لندشتاینر، ایمونولوژیست اتریشی برای نخستین بار، وجود آنتی‌ژنهای گروه خونی بر روی گلبول‌های قرمز و نیز آنتی‌بادیهایی علیه همان آنتی‌ژنها را در سرم انسان ثابت نمود. او دریافت که نوعی ترکیب شیمیایی در خون افراد مختلف متفاوت است. لندشتاینر، ابتدا گلبول‌های قرمز را از سرم جدا کرد و سپس به مطالعه نتایج حاصل از مخلوط کردن سرم و گلبول‌های قرمز افراد مختلف پرداخت. وی دریافت که سرم بعضی از افراد قادر به آگلوتینه کردن گلبول‌های قرمز برخی دیگر از افراد می‌باشد، اما بر روی گلبول‌های قرمز همه افراد مؤثر نیست. در تجزیه و تحلیل نتایج، او فهمید که می‌توان افراد را از نظر گروه‌های خونی به گروه‌هایی تقسیم نمود: گروه خونی A: آنتی‌ژن نوع A را سطح گلبول قرمز خود دارند و در پلاسمای خونشان نیز آنتی کور B (ضد آنتی‌ژن B) را دارا هستند. گروه خونی B: آنتی‌ژن نوع B را در سطح گلبو لهای قرمز خود را دارند و در پلاسمای خونشان نیز آنتی کور A (ضد آنتی‌ژن A) را دارند. گروه خونی AB: آنتی‌ژن نوع A و B را در سطح گلبول‌های قرمز خود را دارند و در پلاسمای خونشان نیز هیچ‌یک از آنتی کورها را ندارند. گروه خونی O: هیچ‌یک از آنتی‌ژنها را در سطح گلبول‌های قرمز خود ندارند ولی هر دو آنتی کور را دارا هستند.تعیین گروه خونی به پزشکان کمک می‌کند تا نوع خون اهدایی متناسب با گروه خونی شما را به‌درستی انتخاب کنند. بعضی از گروه‌های خونی حاوی آنتی‌بادی‌هایی هستند که واکنش‌های سیستم ایمنی را بر علیه گروه‌های خونی دیگر برانگیخته می‌کنند. به‌طور کلی می‌توان چارچوب زیر را درباره گروه‌های خونی ارائه کرد: – اگر گروه خونی‌تان A است، فقط باید از گروه‌های A و O خون دریافت کنید. – اگر گروه خونی‌تان B است، فقط باید از گروه‌های B و O خون دریافت کنید. – اگر گروه خونی‌تان AB است، می‌توانید از گروه‌های A، B، AB یا O خون دریافت کنید. – اگر گروه خونی‌تان O است، فقط باید از گروه خونی O خون دریافت کنید.

گروه خونی B و خصوصیات آن

گروه خونی O و گروه خونی A ظاهرا در دو جهت مخالف قرار دارند، در حالیکه گروه خونی B با هیچکدام از این گروهها مخالفتی نداشته و در برابر برخورد با حوادث می تواند بلافاصله تغییر وضع داده و خود را با شرایط زمان و مکان هم آهنگ کند. این سخن به آن معنا نیست که در فکر خود پابرجا نیستند، بلکه منظور آن است که می توانند با هر تغییری هماهنگ شده و خود را از برخورد با مشکلات در امان نگه دارند. این افراد در بعضی از خواص و ویژگیها شبیه گروه خونی O می باشند، ولی در شرایط خاص قادرند راه خود را جدا و مستقل از این شباهت کنند و برای خود مسیر دیگری انتخاب کنند. به بیان دیگر این افراد با تکامل تدریجی این توان را یافته اند که قادرند بهترین راه را برای خویش انتخاب کنند.

گروه خونی B و بیماری ها

افراد با گروه خونی B با استفاده از خلاقیت ذاتی و تشخیص مناسب محیط در مقابل استرسها مقاومت می کنند. این افراد قادرند در برابر بسیاری از بیماریهای شایع مقاومت و پایداری نمایند که بیماریهای قلبی و سرطان از مهمترین آنها است. البته سیستم دفاعی افراد این گروه در برابر بعضی از بیماریها مثل M.S و یا عارضه خستگی مزمن ضعیف و حساس است. در این افراد انرژیهای مختلفی که در بدن آنها وجود دارد با هم همساز و موازی و موافق می باشند و به همین جهت نیز این افراد در مقابل بیماریها مقاومت بیشتری نشان می دهند و کمتر از سایر گروه ها بیمار می شوند. افراد گروه خونی B حتی اگر بیماریهای قلبی و سرطانی هم بگیرند، باز هم عمر بیشتری می توانند داشته باشند.

استقلال گروه خونی B

افرادی با گروه خونی B، مستقل هستند و تمایل به حفظ تعادل دارند. آنها مانند افراد با گروه خونی A متفکرند و مانند افراد گروه خونی گروه خونی O جاه طلبند. آنها همدل هستند و به راحتی نقطه نظرات دیگران را درک می کنند. با این حال اغلب در به چالش کشیدن یا مقابله با دیگران مرددند. آنان مانند آفتاب پرست انعطاف پذیرند و می توانند دوستان خوبی باشند. جمعیت دارندگان این گروه خونی زیاد نیست، اما می توانیم آنها را در دسته جالب ترین آدم های روی زمین جا دهیم.

بهترین و بدترین صفات گروه خونی B چیست

بهترین صفات خلاق پر شور احساساتی عاشق حیوانات خوش بین انعطاف پذیر مستقل   بدترین صفات فراموشکار بی مسؤولیت خودمحور  افراد مشهور با گروه خونی B ناپلئون بناپارت مارشال رومل ژولیوس سزار آکیرا کوروساوا جک نیکلسون لوچیانو پاواروتی میا فارو پل مک کارتنی لئوناردو دی کاپریو وینس جوان

ویژگی های گروه خونی B چیست

این افراد به شدت رک و صریح الهجه هستند و دوست دارند زود سر اصل مطلب بروند. آنها کار زیادی با ساختارهای پیچیده اجتماعی ندارند و زیاد هم در قید و بند آداب و تشریفات نیستند. به قوانین اهمیت زیادی نمی دهند و گر چه این ویژگی یکی از خصوصیات منفی آنهاست، اما باعث می شود این افراد در خلاقیت و نوآوری و پدید آوردن راهها و رسمهای تازه، همیشه در صف اول باشند. آنها از بیان ایده های جدید نمی هراسند. بی قید و بند هستند و افرادی انعطاف پذیر و سازشکار به شمار می روند. این افراد تیزهوش هستند، اما هرگز نمی توانید آنها را کنترل و وادارشان کنید که منظم شوند. آنها به راحتی از دیگران دستور نمی گیرند و علاقه مند به داشتن راه مخصوص به خود هستند. معمولا جزو بهترین افراد تیم می شوند. خود کفا، خلاق و مبتکر بوده، اغلب کارها را با روش های خودشان انجام می دهند و بین کار و تفریح نمی توانند مرزی قائل شوند. این افراد تمایل زیادی به یک شغل مادام العمر ندارند و در اوج تکبر، آسان گیر هستند. افرادی هدف گرا با ذهن قوی، پرانرژی و جدی در راه رسیدن به هدف هستند. پشتکار زیادی دارند و از انجام کاری به مدت طولانی خسته و دلزده نمی شوند. آنها کاری را شروع می کنند و آن را ادامه می دهند، تا زمانی که تکمیل شود، ضمن این که آن را به خوبی تکمیل می کنند. افرادی تکرو و مستقل هستند و راه خود را در زندگی پیدا می کنند. آنها به مسائل علمی و اکتشافات علاقه فراوانی دارند. رازدار خوبی نیستند و نمی شود اسرار و کارهای محرمانه را با آنها در میان گذاشت. این افراد شایسته روزنامه نگاری و نویسندگی، هنر و کارهای فکری هستند و می توانند مجری یک برنامه تلویزیونی، یک بازیکن گلف یا آرایشگر خوبی باشند. افراد گروه خونی B آشپزهای خارق العاده ای هستند و به شکم شان بیش از حد اهمیت می دهند. آنها علاقه ای به زرق و برق ندارند و زندگی را راحت تر از دیگران می بینند و از کارهای رقابتی خوششان نمی آید. از مورد انتقاد قرار گرفتن ترسی ندارند. فراموش کار هستند و به راحتی می توانند خاطرات گذشته را فراموش کنند. چنین افرادی می توانند به راحتی و با سخنانشان شما را شیفته خود کرده و به یک عشق ماجراجویانه دعوت تان کنند. اما یادتان نرود که آنها می توانند به راحتی بی وفایی کنند، گاهی هم افرادی تنبل و حتی دمدمی مزاج می شوند.

گروه‌ های خونی روشی برای تقسیم‌ بندی خون‌ها

گروه‌های خونی روشی برای تقسیم‌بندی خون‌ها بر پایه وجود یا نبود آنتی‌ژن‌های موروثی خاصی روی سطح گلبول‌های قرمز خون است. بر اساس مهمترین این تقسیم‌بندی خون انسان‌ها به چهار دسته AB ,B ،A و O و بر اساس تقسیم‌بندی دیگر به گروه‌های مثبت و منفی تقسیم می‌شود.

گروه خونی B و افراد موفق

این افراد ، افرادی خوش بین، فعال، مهربان، پرسروصدا و در عین حال خودپسند و خودبین هستند. شخصیتهایی ماجراجو و دلیر دارند. موجوداتی اجتماعی و علاقه مند به مهمان داری هستند. علاقه به حفظ روابط هستند و خودشان در این زمینه تلاش می کنند. افراد این گروه دارای تعادل چشمگیر و هماهنگی اعمال بدن هستند و بین جسم و روح آنان هماهنگی خاصی وجود دارد. آنها صلح طلبند و دارای ثبات روانی مناسب هستند. از خواص گروه خونی B داشتن زندگی منظم و آرام است. کسانی که گروه خونی B دارند، بشاش و خوشرو، اما با رفتارهایی نامتعارف هستند که به فردگرایی و خودخواهی تمایل دارند. جالب است بدانید ۳۰ تا ۴۰ درصد میلیونرها و ثروتمندان جهان و بسیاری از مدیران و اشخاص در سطوح بالا دارای گروه خونی B هستند. اعضای این گروه خونی، سهم زیادی در میان ورزشهایی دارند که نیاز به تمرکز زیاد دارد. آنها در جنگ هم می توانند فرماند هانی خلاق باشند و کسانی مثل ناپلئون بناپارت، مارشال رومل و ژولیوس سزار همگی از صاحبان این گروه خونی بوده اند.

گروه خون چیست

هر انسانی به‌طور طبیعی یکی از این چهار گروه خونی را دارد. مثلاً فردی با گروه خونی A آنتی‌ژن A را بر روی گلبولهای قرمز خونش بروز می‌دهد و علیه سایر پادتن‌های گروه‌های خونی (B) در بدنش پادتن(آنتی‌بادی) ساخته می‌شود. فردی با گروه خونی B آنتی‌ژن B را دارد. فردی با گروه خونی AB هر دو آنتی‌ژن A و B را دارد و فردی با گروه خونی O هیچ‌کدام از دو آنتی‌ژن را ندارد و علیه هر دوی آن‌ها در بدنش پادتن ساخته می‌شود. بیشترین افراد در جهان دارای گروه خونی O می‌باشند.

گروه خونی B و ورزش های هوازی

از آنجایی که در این گروه میانه روی حرف اول را می زند، تلفیقی از ورزشهای کاهش دهنده استرس مانند یوگا و همچنین ورزشهای هوازی مانند شنا و ایروبیک برای آنان مناسب است. ورزش برای آنها مانند گروه خونی O حیاتی نیست، ولی ورزش در حد اعتدال، به آنان برای تخلیه استرسها و همچنین بالا بردن تمرکز ذهن کمک می کند. ۳۰ دقیقه ورزش ایروبیک در صبح، به علاوه ورزشی مانند شنا، یوگا، بدنسازی، تای چی یا پیاده روی، به طور منظم به آنان توصیه می شود. معمولا استعداد چاق شدن دارند. اعضای این گروه خونی، سهم زیادی در میان ورزش هایی که نیاز به تمرکز زیاد دارد، دارند. تعداد زیادی از موفق ترین گلف بازان جهان دارای گروه خونی B هستند.

رژیم غذایی گروه خونی B چیست

از آنجایی که گروه خونی B در زمانی تکامل یافت که انسانها بیشتر سفر می کردند، و بنابراین گوشت، سبزیجات و غلات به شیوه ای متعادل تر مصرف می شدند، رژیم غذایی این افراد خوشبختانه وسیع و گسترده است. برای این افراد رژیم غذایی ترکیبی از رژیم گروه خونی O و گروه خونی A مناسب است. یعنی از هر چیزی می توانند کمی بخورند و این گروه به طور کلی خوش شانس تر هستند، چون راحت تر می توانند وزن از دست بدهند. این افراد باید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشند که شامل میوه ها و سبزیجات، غلات، غذاهای دریایی، فرآورده های لبنی و گوشت است و از خوردن غذاهای فرآوری شده باید خودداری کنند. ماهی و لبنیات بیش از سایرین با آنان سازگار است. بسیاری از این گروه تمایل به ناخنک زدن و خرده خواری دارند.

بیشتر بخوانید : گروه خونی o ♥ گروه خونی ab

  • هوتن حسنی

سرفه خشک در بارداری

دوشنبه, ۲۶ آذر ۱۳۹۷، ۰۲:۵۵ ب.ظ

موثرترین روش برای درمان خانگی سرفه خشک در بارداری بدون نیاز به دارو

موثرترین روش برای درمان خانگی سرفه خشک در بارداری بدون نیاز به دارو در سایت جسارت

سرفه خشک در بارداری ، درمان سرفه خشک در بارداری ، سرفه های خشک در بارداری ، علت سرفه خشک در بارداری ،سرفه خشک در دوران بارداری،سرفه خشک بارداری،سرفه خشک اوایل بارداری،درمان سرفه خشک در بارداری،درمان سرفه های خشک در بارداری

سرفه خشک در بارداری ، درمان سرفه خشک در بارداری ، سرفه های خشک در بارداری ، علت سرفه خشک در بارداری 

سرفه خشک در دوران بارداری

در طول بارداری، سیستم ایمنی بدن مادر بسیار ضعیف شده و در معرض انواع عفونت‌ها قرار می‌گیرد. در میان علائم و مشکلات زیادی که در این دوران ممکن است برای مادر به وجود آید، سرفه کردن بسیار شایع‌تر می‌باشد. از آنجایی که با سرفه کردن، بدن و مخصوصا شکم تکان می‌خورد، معمولا زنان باردار از این سرفه‌ها شکایت داشته و ابراز نگرانی می‌کنند.هنگامی که زنی باردار ‌شود، بروز ناراحتی‌ ساده مانند سرفه کردن نیز می‌توانند مشکلات جدی را برای او ایجاد کند. اکثر زنان جوان در مورد تفاوت بین سرفه معمولی و خشک در دوران بارداری هیچ اطلاعی ندارند. این افراد فکر می‌کنند که سرفه کردن فقط یک بیماری است، ولی لازم است بدانید که این طرز تفکر کاملا اشتباه است! سرفه کردن زنان باردار در حالت عادی، ابزاری بسیار مفید است که به بدن این مادران اجازه می‌دهد تا موکوس یا خلط را از پشت گلوی خود خارج کنند. اما با آغاز دوران بارداری، سرفه خشک نه تنها بسیار خسته‌کننده است، بلکه برای بدن مادر باردار نیز ضرر دارد. 

علت سرفه خشک در بارداری

معمولا متوقف کردن این سرفه ها کار آسانی نیست؛ زیرا سرفه کردن یک واکنش طبیعی برای صاف کردن راه تنفسی از هر گونه سوزش؛ خارش و یا خلط میباشد. معمولا داروی خاصی برای متوقف کردن سریع سرفه وجود ندارد؛ زیرا اگر سرفه به دلیل وجود ویروس و یا عفونت در گلو باشد، حدودا دو هفته طول می کشد تا ویروس از بین رفته و سرفه کردن متوقف شود. یک عفونت ویروسی معمولا روز به روز بیشتر می شود؛ زیرا سیستم ایمنی بدن شما در طول بارداری مشغول محافظت از کودک است و به همین دلیل است که در این دوره به سرعت بیمار می شوید. با این حال سرفه در دوران بارداری ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد؛ برای مثال:-اگر شما آلرژی دارید، آلودگی هوا باعث خارش گلو و مسدود شدن راه تنفسی شما شده و در نتیجه سرفه می کنید.-اگر شما آسم دارید، ممکن است احساس تنگی نفس کرده و شروع به سرفه های بی پایانی کنید.-ممکن است سرفه های دوران بارداری تان به دلیل بیماری التهابی برونکواسپاسم نیز باشد که باعث التهاب ریه و ماهیچه های آن می شود.این بیماری ممکن است به دلیل گزش حشرات و یا مصرف برخی غذاها ایجاد شود. همچنین اگر شما دارای بیماری آسم، برونشیت مزمن و یا آنافیلاکسی (آلرژی شدید به پروتئین) هستید، احتمال بروز سرفه های برونکواسپاسمی در شما افزایش می یابد.-ورم غشای مخاط بینی نیز یکی دیگر از عواملی است که ممکن است باعث سرفه شود. معمولا خانم هایی که در طول بارداری شان ، خلط و یا خون در بینی شان جمع می شود، این مشکل را تجربه خواهند کرد؛ این گرفتگی بینی در نهایت باعث سرفه های شدید می شود. افزایش میزان هورمون استروژن هم ممکن است موجب تورم غشای مخاط اطراف بینی شده که باعث گرفتگی بینی و در نهایت سرفه می شود.-سیاه سرفه یا خروسک یک نوع عفونت است که سرفه های شدید، از ویژگی های اصلی آن به شمار می رود. علت نامگذاری سیاه سرفه یا خروسک هم این مسئله می باشد که پس از سرفه کردن ، تنفس فرد صدایی بلند و جغد مانند می دهد. بنابراین برای جلوگیری از این بیماری، مادر باید در هفته ی ۲۷ الی ۳۶ بارداری حتما واکسن Tdap را بزند، تا از کودک در مقابل مشکلات احتمالی دو ماه اول پس از تولد، جلوگیری کند.

درمان خانگی سرفه خشک در بارداری

اگر شما نگران سرفه های تان هستید، ممکن است بخواهید کارهایی انجام دهید تا این شرایط را قابل تحمل تر سازد.-در طول بارداری بهتر است همیشه بدن تان را مرطوب نگه دارید. اگر در گلوی خود احساس خشکی کنید، سرفه های خشک و سوزناکی را در پی خواهید داشت. بنابراین می توانید برای آرام کردن سرفه هایتان کمی آب گرم و لیمو بنوشید. اضافه کردن اندکی عسل به این ترکیب نیز می تواند موثر باشد، اما بهتر است پیش از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.-شکلات تلخ نیز می تواند سرفه را آرام کند. بعلاوه آب نبات ها و یا قطره های مخصوصی نیز وجود دارند که برای رفع این مشکل موثر می باشند؛ اما پیش از استفاده از آن ها بهتر است با پزشک تان مشورت کنید. زیرا ممکن است برای خانم های باردار مناسب نباشند.-اگر در هنگام سرفه کردن دراز بکشید، سرفه هان شدید تر می شود. پس بهتر است سرتان را ایستاده نگه دارید و یا چیزی را زیر بالش تان بگذارید تا بلند تر شود.-بهتر است کمتر در معرض موادی که باعث تحریک و خارش گلو می شوند قرار بگیرید؛ موادی مانند گرد و خاک، مواد شوینده و پاک کننده ی طبیعی و شیمیایی، عطر و ادکلن، غبار و دیگر عوامل موثر.-رژیم غذایی متعادلی داشته باشید و میوه و سبزیجات فراوانی را به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید.-در دوران بارداری استراحت را از خود دریغ نکنید؛ در طول روز حتما چرت کوتاهی بزنید و سعی کنید تمام شب را نیز بخوابید.

کنترل سرفه در بارداری

اگر پزشک متخصص زنان و زایمان تشخیص داد که مشکل سرفه خشک برای شما و فرزند داخل رحمتان بی‌ضرر است، می‌توانید از موارد زیر برای درمان و یا کاهش آن استفاده کنید. برخی از کارهایی که زنان حامله می‌توانند برای درمان سرفه خشک انجام دهند، عبارتند از:نوشیدن مقدار زیادی مایعات در دوران حاملگی ضروری است، زیرا همانطور که می‌دانید هیدراته نگه داشتن بدن در دوران حاملگی بسیار مهم است. بنابراین، به عنوان یک زن حامله آب زیادی بنوشید، زیرا این کار به کنترل موردی مانند سرفه خشک در بدن شما کمک خواهد کرد.نکته مهم دیگر برای کاهش سرفه خشک در دوران بارداری زنان، نوشیدن آب آشامیدنی به همراه لیموی تازه می‌باشد.یکی دیگر از راه‌های بسیار موثر برای تسکین سرفه خشک یا تحریک شدن گلو در دوران بارداری، مصرف عسل است. برای این کار عسل را به مقداری آب گرم اضافه کرده و آن را بنوشید. اما قبل از مصرف این ماده مغذی، حتما با پزشک خود صحبت کرده و از او بپرسید که آیا برای دوران بارداری شما، مصرف عسل بی‌خطر است، زیرا بدن برخی از زنان حامله به مصرف این ماده غذایی بسیار مهم پاسخ منفی می‌دهد.قطره‌های گیاهی موجود در داروخانه‌های معتبر یک روش محبوب و بسیار آسان دیگر (هر چند موقت) برای کنترل مشکل سرفه زنان در دوران بارداری است. اما قبل از مصرف این قطره‌های گیاهی با پزشک متخصص زنان و زایمان صحبت کنید، زیرا تجربه و تجویز آن‌ها روش مناسبی جهت کاهش دادن امراضی مانند سرفه خشک است.خوابیدن زنان در دوران بارداری، به ویژه هنگامی که از مشکل سرفه رنج می‌برند، می‌تواند ناراحت‌کننده و سخت باشد. در چنین مواردی، سعی کنید با استفاده از بالش اضافی سر خود را بالا بیاورید، زیرا این کار به شما کمک می‌کند تا از سرفه کردن در امان مانده و دچار عذاب نشوید.

چه زمان باید به پزشک مراجعه کرد؟

همانطور که گفته شد، سرفه خشک در اکثر موارد بی‌ضرر است. اما اگر به عنوان یک خانم باردار در هنگام سرفه کردن با یکی از علائم زیر در بدن خود مواجه شدید، بلافاصله باید با پزشک خود صحبت کنید. این علائم عبارتند از : سرفه‌های شدید که به هیچ وجه با به‌کار بردن روش‌های درمانی ذکرشده آرام نشود ، بروزحالت تهوع که با سرفه همراه است ، تب کردن زن مبتلا به سرفه خشک

درمان سرفه خشک در بارداری

علاوه بر این موارد، با آغاز دوران بارداری، سیستم ایمنی بدن زنان نیاز به تقویت دارد. بنابراین، به عنوان یک خانم باردار منوی خود را با غذاهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی پر کنید. برای این کار، سعی کنید آب پرتقال را به رژیم غذایی خود اضافه کنید، زیرا این میوه حاوی ویتامین C بسیار بالایی است که مصرف آن در دوران بارداری می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را تقویت کند.

وجود استرس در زنان باردار علت سرفه

برای همه زنان باردار کاملا طبیعی است که مقدار کمی استرس داشته باشند، زیرا علاوه بر مشکلات این دوران، رشد کودک درون رحم نیز امر ساده‌ای نیست! البته وجود استرس بیش از حد در مادر هیچ آسیبی به بدن مادر و جنین نمی‌رساند، بلکه فقط می‌تواند باعث بروز ناراحتی در کودک شود. لازم است بدانید که استرس دورن حاملگی بسیاری از زنان را در معرض خطر ابتلا به عوارض مختلف از جمله سرفه کردن قرار خواهد داد.

سرفه خشک در بارداری

مطالب مرتبط :

روش های درمان سرفه خشک در نوزادان زیر 1 سال

روش هایی موثر برای درمان سرفه خشک در شب و هنگام خواب

روش های درمان سریع سرفه خشک در طب سنتی با گیاهان

همه چیز درباره علت و درمان سرفه خشک در دوران بارداری

  • هوتن حسنی

لاغری شکم در یک ماه

يكشنبه, ۲۵ آذر ۱۳۹۷، ۱۲:۰۷ ب.ظ

رژیم غذایی لاغری شکم در یک ماه و کاهش وزن سریع

رژیم غذایی لاغری شکم در یک ماه و کاهش وزن سریع در سایت جسارت

 لاغری شکم در یک ماه ، لاغری سریع شکم در یک ماه ، لاغری شکم وپ هلو در یک ماه ، ورزش برای لاغری شکم در یک ماه ،رژیم لاغری شکم یک ماهه،رژیم لاغری شکم و پهلو در یک ماه،رژیم لاغری شکم در یک ماه،لاغری شکم در عرض یک ماه،لاغری شکم یک ماه

لاغری شکم در یک ماه ، لاغری سریع شکم در یک ماه ، لاغری شکم و پهلو در یک ماه ، ورزش برای لاغری شکم 

کاهش وزن و لاغری شکم

کاهش وزن بدون یک رژیم سالم، کم کالری و متعادل کاری دشوار است. برای کاهش ۱۰ کیلوگرم در یک ماه نیاز به انگیزه ای قوی و کنترلی مناسب بر عادات غذایی خود دارید. برای اینکه بتوانید لاغری در یک ماه را هدف خود قرار دهید، به یک رژیم غذایی کم کالری و سرشار از مواد مغذی و همچنین یک سری تمرینات چربی سوزی نیاز خواهید داشت.بهترین راه برای لاغری شکم این است که تمام میان وعده‌ها و چاشنی‌ها را حذف کنید. از شیرینی و شربت بگیرید تا سس و دلستر و نوشابه، همه را باید ترک کنید. در وعده شام سراغ غذاهای برنجی نروید و ترجیحا یک سالاد سبک یا سوپ میل کنید. به علاوه باید به هر طریقی شده، روزی حداقل نیم ساعت پیاده‌روی کنید.در این مطلب از سایت جسارت به لاغری شکم در یک ماه می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

برنامه سم زدایی صبحگاهی برای لاغری شکم

همیشه بهتر است برای پیشگیری از یبوست، از بین بردن سموم، جریان خون بهتر، شل شدن عضلات و کنترل چربی بدن، روز خود را با ۲ لیوان آب گرم شروع کنید.نوشیدنی های سم زدای صبح که بین ساعات ۷:۳۰ – ۷ صبح باید نوشیده شود کمک می کنند تا سموم ذخیره شده در بدن و آب و سدیم اضافی از بدن دفع شوند. این کار سوخت و ساز بدن و سوزاندن کالری را سرعت می بخشد که در نتیجه موجب دستیابی شما به هدف لاغری در یک ماه می گردد. شما می توانید بسته به نیاز بدن خود یکی از سم زداهای زیر را انتخاب کرده و به طور منظم به مدت یک ماه از آن استفاده کنید.نوشیدنی لیمو؛ مخلوط یک لیوان آب گرم با ۲/۱ آب لیموی تازه و یک قاشق چایخوری عسل که به صورت اختیاری می باشد برای سم زدایی کبد و کاهش وزن ترکیب مفیدی است.نوشیدنی زنجبیل؛ مخلوط ۱ قاشق چایخوری زنجبیل تازه ی رنده شده با ۲ قاشق غذاخوری نعناع تازه ی خرد شده را به یک لیوان آب گرم اضافه کرده و هر روز مورد استفاده قرار دهید.نوشیدنی زیره؛ زیره ی سبز همراه با لیمو و عسل یک نوشیدنی قدرتمند چربی سوز و سم زدا است. مخلوط یک قاشق غذاخوری زیره ی سیاه را به یک لیوان آب اضافه و از صافی رد کرده و یک قاشق غذا خوری عسل و یک چهارم لیموی تازه را به آن اضافه کنید. این نوشیدنی برای بهبود هضم و دفع چربی اضافی فوق العاده است.نوشیدنی سرکه سیب؛ این سم زدا یک ترکیب بسیار موثر برای سم زدایی بدن و کاهش وزن ۱۰ کیلوگرم در یک ماه است. یک قاشق غذا خوری سرکه سیب و ۲/۱ قاشق چایخوری فلفل چیلی قرمز را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید و هر روز صبح استفاده کنید.نوشیدنی خیار؛ یک نوشیدنی بسیار مفید و سودمند برای کسانی که مشکل اسید معده دارند. خیار خرد شده را با تعدادی برگ نعناع و مقدار کمی زنجبیل و نمک سیاه مخلوط و مصرف کنید.

بهترین صبحانه برای لاغری شکم در یک ماه

پیشنهاد می شود که صبحانه را در ساعات ۹:۳۰ – ۸ صبح خورده شود.تمامی صبحانه های زیر کم تر از۲۵۰ کالری دارند. شما می توانید یکی را به دلخواه انتخاب کنید.جوی دوسر؛ جوی دو سر، کم کالری و دارای فیبر زیادی است و از همین رو برای دستیابی به هدف لاغری در یک ماه بسیار مناسب می باشد. این ترکیب به شما کمک می کند تا سریعا کاهش وزن خود را تجربه کنید؛ ۲/۱ فنجان جوی دو سر و ۲/۱ فنجان شیر داغ کم چرب و ١ قاشق چایخوری عسل به همراه یکی از میوه های سیب، توت فرنگی، انگورسیاه و گیلاس به صورت خرد شده صبحانه ی سالمی را برای کاهش وزن تشکیل می دهد.تخم مرغ با چای سبز؛ تخم مرغ یک غذای کم کالری و حاوی پروتئین است که شما را برای مدت طولانی سیر نگه می دارد. چای سبز هم یک نوشیدنی چربی سوز است. این ترکیب باعث افزایش سوخت و ساز بدن شما و لاغری در یک ماه می شود. با ۲ عدد تخم مرغ به همراه پیاز، گوجه فرنگی و چیلی خرد شده یک املت درست کرده و با یک فنجان چای سبز بدون شیرینی از آن لذت ببرید.اسموتی سیب و بادام؛ ۲ عدد سیب متوسط خرد شده ​​را با یک فنجان شیر مخلوط کرده، یک قاشق غذاخوری عسل برای شیرین کردن آن و ۲/۱ قاشق چایخوری دارچین به این ترکیب اضافه کنید و همراه با ۱۰-۹ عدد بادام از خوردن آن لذت ببرید.کرن فلکس؛ اگر زمان کافی برای درست کردن صبحانه ندارید، می توانید یک کاسه کرن فلکس را با ۲/۱ فنجان شیر بی چربی مخلوط و با برخی از میوه های خشک خرد شده تزیین کنید. این ترکیب دارای ۲۰۰ کالری است.سوپ سبزیجات و نان جو؛ سوپ سبزیجات خانگی یک راه ایده آل برای لاغری در یک ماه و دریافت ویتامین ها و مواد معدنی ضروری بدن است. شما می توانید یک فنجان سوپ سبزیجات و یک تکه نان جو متوسط بخورید. میزان کالری این صبحانه کم تر از ٢٠٠ کالری است.

میان وعده برای لاغری شکم در یک ماه

یکی از روش های لاغری در یک ماه ، مصرف میان وعده است. با خوردن میان وعده در صبح، تا زمان نهار احساس گرسنگی نخواهید کرد. تمام میان وعده های زیر کم تر از ١٠٠ کالری دارند. پس می توانید یکی را به دلخواه انتخاب کنید.چای سبز با بیسکویت ساده؛ چای سبز تا حد زیادی باعث کاهش وزن می شود. یک فنجان چای سبز تلخ با ۲ عدد بیسکویت ساده حاوی ۵۰ کالری می باشند.میوه ها؛ میوه ها دارای آنتی اکسیدان و ویتامین و مواد معدنی زیادی هستند که ایمنی شما را بهبود بخشیده و گرسنگی شما را از بین می برند. شما می توانید از هر یک از این میوه ها استفاده کنید؛ ١ موز کوچک (۹۰ کالری)، ١ سیب متوسط ​​(۸۰ کالری)، ١فنجان هندوانه (۴۶ کالری)، ۱ پرتقال کوچک (۴۵ کالری)، ۲/۱ فنجان انگور سبز (۵۵ کالری).شکلات داغ؛ خوردن یک فنجان کوچک شکلات داغ می تواند به کاهش وزن شما کمک کند. آنتی اکسیدان های قدرتمند موجود در این نوشیدنی اضطراب و اشتها را کاهش می دهند.

بهترین نهار برای لاغری شکم

پیشنهاد می شود که وقت نهار ۲:۳۰-۳۰: ۱۲ باشد.وعده های غذایی که در ادامه گفته شده، کم تر از٣٠٠ کالری دارند.سوپ سبزیجات؛ سوپ یک غذای خوشمزه و مغذی است که سرشار از ویتامین، آنتی اکسیدان و فیبر بوده و احساس سیری کامل به شما می دهد. یک کاسه ی بزرگ سوپ سبزیجات خانگی دارای ۱۴۰ کالری می باشد. همچنین می توانید در کنار آن از ٢عدد نان تست جو استفاده کنید.ماهی سالمون گریل شده با برنج؛ یک غذای بسیار لذیذ که با کالری کم شما را به طور کامل سیر می کند. یک فیله ماهی سالمون کبابی دارای ۱۲۴ کالری است. شما می توانید در کنار آن ۲/۱ فنجان برنج پخته شده نیز استفاده کنید.ساندویچ تخم مرغ؛ ۲ تکه نان ساندویچی با ۲ عدد سفیده ی تخم مرغ، ۳ تکه پیاز، ۲ تکه گوجه فرنگی و چند برگ کاهوی تازه غذای خوبی برای نهار شماست.برنج قهوه ای، حبوبات و سالاد؛ برنج قهوه ای مزایای زیادی نسبت به برنج سفید دارد. این غذا سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان است که به کاهش وزن کمک می کنند. شما می توانید ۲/۱ فنجان برنج قهوه ای، ۲/۱ فنجان پوره ی حبوبات و یک کاسه ی کوچک سالاد سبزیجات را برای نهار استفاده کنید.

عصرانه خوشمزه برای لاغری شکم و کاهش وزن

میان وعده ی عصرانه بین ساعات ۶:۳۰ – ۵ غروب باشد. در اینجا از چند عصرانه ی خوش مزه و در عین حال سالم صحبت می کنیم که هر کدام کم تر از ١٠٠ کالری دارند.چای لیمو و نان برشته ی گندم؛ این نوع نان ها از بیسکویت ها سالم تر هستند. دو عدد از نان گندم برشته شده حاوی حدود ۸۵ کالری و یک فنجان چای لیموی تلخ تنها ۵ کالری دارد.تخم مرغ آب پز و چای سبز؛ مصرف غذاهای حاوی پروتئین در عصر می تواند به کاهش وزن کمک کند. تخم مرغ آب پز همراه با یک فنجان چای سبز تلخ ٨۵ کالری دارد.آجیل؛ منبعی عالی از انرژی و مواد مغذی است. مغزها مانند بادام، پسته و گردو بهترین گزینه برای کاهش وزن است. شما می توانید ۱۲ عدد بادام (۸۵ کالری) یا ٧ گردوی نیمه (۹۵ کالری) یا ۲۰ عدد پسته (۸۰ کالری) را برای کنترل گرسنگی در عصر بخورید.آب پرتقال؛ آب پرتقال سرشار از ویتامین ث است و یک لیوان از آن حاوی ۹۰ کالری است.ساندویچ با نان جو قهوه ای؛ ساندویچ نان قهوه ای با پیاز، فلفل، گوجه فرنگی، کاهو، ذرت و اسفناج حاوی حدود ۹۰ کالری است.

شام مناسب برای لاغری شکم در یک ماه

شام بین ساعات ۹:۳۰ – ۸ شب خورده شود.شام باید سبک و کمتر از ۲۵۰ کالری باشد.نان خانگی با سبزیجات؛ یک لقمه نان و سبزیجات برای گیاه خواران که با استفاده از نان خانگی تهیه می شود و دارای فرمولی خوشمزه، سالم و کم کالری است، شام مناسبی محسوب می شود. برای داخل این لقمه از کلم، حبوبات، گوجه فرنگی، پیاز، لوبیا و گوجه فرنگی استفاده کنید.سوپ نودل و مرغ؛ یک کاسه سوپ نودل و مرغ داغ حاوی حدود ۱۵۰ کالری می باشد.روتی یا چاپاتی و مرغ، لوبیای سویا و سبزیجات پخته؛ می توانید ۲ تکه نان چاپاتی را که نوعی نان رژیمی هندی تمام گندم است با ۲/۱ فنجان لوبیای سویا یا ۲/۱ فنجان مرغ یا سبزیجات که در یک قاشق چایخوری روغن پخته شده اند استفاده کنید.

 نوشیدنی چربی سوز قبل از خواب برای لاغری شکم در یک ماه

وشیدن یک لیوان آب گرم قبل از خواب می تواند به ما کمک کند تا بهتر بخوابیم و همزمان به هدف خود برای لاغری در یک ماه نیز برسیم. این کار سموم بدن را در حین خواب دفع می کند، عضلات را شل کرده، بدن را آبرسانی می کند، هضم غذا را بهبود بخشیده و چربی بدن را می سوزاند.حتماً روزانه حداقل ۸ تا ۱۰ لیوان آب برای کاهش وزن بنوشید.

لاغری شکم در یک ماه

مطالب مرتبط :

رژیم لاغری شکم سریع در منزل بدون ورزش در عرض 1 هفته

کاهش وزن و لاغری شکم با زردچوبه این ادویه شگفت انگیز

رژیم و ورزش برای لاغری شکم و پهلو با ورزش در یک هفته

دانلود عکس انواع ورزش برای لاغری شکم و ران پهلو در خانه

  • هوتن حسنی